Sopron On-line
Navigáció
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Elfelejtetted jelszavad?
Új jelszó kérése
Keress minket facebookon
sopronfest

balaton sound

efott

művészetek völgye

sziget

tábor fesztivál

strand fesztivál

MTI

Gangesz-Duna Indiai Kulturális Fesztivál a jóga világnapján
Gangesz-Duna Indiai Kulturális Fesztivál a jóga világnapjánBudapest, 2016. június 16., csütörtök (MTI) - A jóga világnapja alkalmából országszerte több városban rendezi meg a Gangesz-Duna Indiai Kulturális Fesztivált június 17. és 19. között az Indiai Nagykövetség. A programok között tánc- és zeneelőadások, indiai harcművészeti bemutatók, jógaórák és filmvetítések is lesznek. Budapesten, Balatonfüreden, Debrecenben, Egerben, Esztergomban, Nagykanizsán, Sopronban, Szegeden és Szentendrén is számos programot szerveznek a fesztivál keretében. A közönség számos jógatípussal ismerkedhet meg, emellett pedig kalaripajattu harcművészeti és kathak táncelőadás bemutatókat és indiai bábelőadásokat is láthat, de részt vehet henna- és indiai ékszerkészítő műhelyfoglalkozásokon is - olvasható a nagykövetség közleményében.

A budapesti Puskin moziban a Földre szállt csillagok és A hegyi ember, a Látszat és a Se veled, se nélküled című filmeket vetítik le, de több városban rendeznek Indiáról szóló kvízversenyt is. A fesztivál az indiai kultúra egy-egy szeletét mutatja be a változatos táncelőadások, a sokszínű indiai zenei programok segítségével, a különböző típusú jógaórákon pedig bárki megtalálhatja a hozzá legközelebb álló mozgásformát. A gasztronómiai programok és kiállítások mellett az indiai művészeti ágak magyar képviselői is bemutatkoznak.

Idén a program részét képezi a nemzetközi jóganap is, amelynek célja, hogy felhívja az emberek figyelmét a tudatos és egészséges életmódra és az egészségre való odafigyelés fontosságára. Az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) 2014-ben az indiai kormány kezdeményezésére nyilvánította június 21-ét a jóga nemzetközi napjává. Az ENSZ-közgyűlés által nagy többséggel elfogadott határozat az egészség és a jólét holisztikus megközelítéseként méltatja az ősi indiai test-, légző- és meditációs gyakorlatrendszert.

Még nem küldtek hozzászólást
Hozzászólás küldése
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Értékelés
Csak regisztrált tagok értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be.

Még nem értékelték